szukam Polakow

edited December 1969 in General
Witam czy mieszkaja na Maderze Polacy,odezwijcie sie
«1

Comments

• Hi Robert

mieszka tu nas okolo 20 osob wliczajac w to gromadke dzieci

czy cos sie stalo?
  • witam i dzieki za odpowiedz,nic sie nie stalo po prostu mamy zamiar zamieszkac na Maderze -mysle o Arco da Calheta-no i szukam jakiegos kontaktu.Mieszkamy aktualnie w Londynie i bardzo chcemy zmienic ten"raj" na cos innego bylismy kilka razy z dziecmi na Maderze no i barrrrdzo polubilismy ten zakatek swiata.
    Wlasnie szukamy czegos do kupienia no i bardzo chcielibysmy poznac Polakow mieszkajacych na Maderze,szczerze mowic bardzo watpilem ze i tam mieszkaja Polacy.Ucieszylo to bardzo szczegolnie moja zone ktora martwila sie ze bedziemy tam zupelnie sami.Jestesmy w Londynie juz 10 lat ale tu Polakow jest bardzo duzo,mamy znajomych itd ale na Maderze nie spodziewalem sie.Gdzie mieszkacie jak mozna zapytac,no i jak sie tam zyje?czy nasz wybor calheta jest dobry?

Pozdrawiamy

Robert z Marzenka
  • Hi Robert& Marzenka,

na twoje pytania mozna by powiesc napisac
  • Czesc, wcale sie nie dziwie ze tak polubiliscie to miejsce. Wprawdzie podobnie jak Wy kilkakrotnie odwiedzalismy wyspe ale planujemy zamieszkac tam na dluzej. Cos bardzo przyciaga do tego miejsca :-)
    Pozdrawiamy serdecznie
  • Witam,
    Dzieki za odpowiedz,widze ze po malu zbiera sie tu troche rodakow,to bardzo cieszy,na jakim etapie jestescie?plany na razie czy juz konkretne posuniecia,jezeli chcecie cos wiecej korespondowac to moze podam maila-info@rbcontractors.co.uk

pozdrawiamy

Robert z Marzenka
  • Dobry wieczor rodacy,
    nie do wiary ale wreszcie zglaszaja sie tutaj,prawie na "koncu swiata"ludzie z Polski.Ja mieszkam z mezem od ca.roku na Maderze i szukam rowniez kontaktow-szczegolnie do nauki jezyka portugalskiego/angielskiego. Bardzo bym sie ucieszyla gdyby wkrotce sie jakas "nauczycielka"zglosila!
    A wiec do szybkiego "uslyszenia"
    Pozdrowienia z Funchalu
    Ewa
  • Hi Ewa,

napisz do mnie na adres z 29 listopada powyzej w sprawie jezyka

tom
  • No witam serdecznie,

Bardzo cieszymy sie ze spotkamy na tym "koncu swiata"ziomkow ze starej dobrej Polski,jezeli chcesz nawiazac kontakt mailowy to odpisz na info@rbcontractors.co.uk
    Juz niedlugo jestesmy ponownie na Maderze i od Czerwca na stale wiec bardzo chcielibysmy nawiazac jakies kontakty.

Marzenka
  • Witam,

Niedlugo kolo Lutego wybieram sie do Was na wyspe. Gdzie warto sie zatrzymac jakies dodatkowe wskazowki? Jak z jezykiem?

Serdecznie Pozdr
    Pawel
  • witam,
    jezyk angielski,angielski,angielski chyba ze znasz portugalski.......

pozdrawiam

robert
  • Witam serdecznie wszystkich Polakow mieszkajacych na Maderze.
    W najblizszy poniedzialek,to jest 16 marca zawitam tam rowniez,konkretnie do Funchal.Bedzie to moj pierwszy pobyt na tej pieknej wyspie.Znam ja tylko z informacji, ktore wyczytalam w intrenecie.Podrozuje sama , w zwiazku z tym byloby mi niezmiernie milo spotkac tam rodakow.Obecnie mieszkam a Anglii,nie jest wiec dla mnie problemem jezyk,ale jakas podpowiedz,co warto zobaczyc ,jak i gdzie pojechac.Interesuja mnie takie czysto praktyczne wskazowki.Nie ukrywam,ze bardzo interesuja mnie wasze odczucia, po uplywie jakiegos czasu,jako mieszkancow tej wyspy.Dlaczego? Szukam dla siebie miejsca na wyciszenie i spokojne zycie .
    Jezeli nie zanudzilam was na smierc,odezwijcie sie.
    Alicja.
    Podaje swoj mail. college1@o2.pl
  • Witam serdecznie wszystkich

Szanowni Panstwo

Zamierzamy wraz z zona w przyszlym roku kupic; dom na Maderze w okolicy Calhety. Moze Panstwo doradzilibycie gdzie najlepiej byloby.
    Obecnie przegladamy oferty na portalu z nieruchomosciami : http://casa.sapo.pt/

Czy Panswo macie jakies inne zrodla takich informacji?
    Na Madere wybieramy sie od 31.12.2009 na 10 dni.
    Pozdrawiam wszystkich

Andrzej
  • Witam,

Mieszkam od niedawna w okolicach Calheta,najlepiej napiszcie na robert.bodek@yahoo.com to cos wam podpowiem.

pozdrawiam

rob
  • Witaj Andrzeju,

ja mieszkam na Maderze od wielu lat i moge pomoc Ci z zakupem nieruchomosci jesli jeszcze nie zrobiles tego. Ja prowadze nieruchomosci i turystyke na Maderze i mam bardzo wiele kontaktow.
    Jesli masz ochote to napisz do mnie.
    Pozdrawiam
    Ryszard
  • Jesli chcialabys nauczyc sie angielskiego lub portugalskiego, to moge dac Ci troche lekci w zakresie tych jezykow.
    Jak dla Ciebie, to gratis.

Pozdrawiam

Ryszard
  • I have read all of your messages regarding the friends list but most of them are nice saying simply "were looking into it".
  • Witam :)
    Wybieram sie pierwszy raz na Madere w styczniu i chcialabym wynajac mieszkanie/studio/pokoj dla 2 osob na 8 dni.
    Czy możecie mi podpowiedziec, podac kontakt do sprawdzonych miejsc...
    a moze sami zajmujecie sie wynajmem.
    Bede wdzieczna za wszelkie informacje :)
  • Witam, jesli szukasz jakiegos lokum w Styczniu, to napisz do mnie na email: ryszardmadeira@yahoo.com
    pozdrawiam
  • wyslalam maila :)
  • Witam,
    a w jakim terminie jestescie na Maderze?
    Ja mieszkam tutaj(przejsciowo) to moze sie spotkamy w Funchal na kawe?
    Pozdrawiam serdecznie
  • Witam drodzy rodacy mieszkajucy na Maderze Wlasnie wybieramy sie na Madere 31-05-2011-14-06-2011 do Hotel Monte Mar Palace w PONTA DELGADA ,ale nie o hotel mi chodzi . nie ukrywam zy jedziemy na rozpoznanie rynku nieruchomosci . Mieszkamy w Karpaczu przecudownym miejscu mamy tu Pensjonat ale zimno sezon grzewczy to 8-miesiecy i prawde mowiac jestesmy juz zmeczeni , dlatego szukamy jakiegos spokojnego cieplego lokum na te zimne miesiace .Jezeli macie jakies inf. kto nam moze pomoc bede wdzieczny. Co bylo by lepiej kupic na 6-miesiecy pobytu apartament czy moze dom , w jakiej okolicy stolica odpada .Jaki jest koszt orientacyjny zycia na ten okres?Wszyscy zachwalaja Calchete ? Czy nie zanudzimy sie przez 6-mies. zdala od kraju,jak mieszkancy Madery sie do przybyszy zachowuja ,jak placic rachunki za wode prad itp czy potrzebuje ogrzewanie w domu na zime na Maderze to sa proste pytania ale jak znaczace.Mysle ze nie zanudzilem Panstwa tymi pytaniami.Trzymajcie sie cieplo juz niedlugo i moze my dolaczymy do Waszego grona Pozdrawienia z zimnego Karpacza Ps. dzisiaj 16-05-2011 godz.13 jest temperatura 10c trzeba palic w centralnym
  • Witam wszystkich

Z zona od czasu pierwszego pobytu na tej wyspie w zeszlym roku co jakis wracamy do mysli aby osiedlic sie na niej na stale..
    Prosze powiedzcie nam jakie sa realia na znalezienie pracy obcokrajowcom na tej wyspie? Jak wam sie to udalo?
    zona jest po pedagogice, ja jestem programista stron www, ale liczymy sie z tym i nie jest to dla nas zadnym problemem jesli musielibysmy sie zajac czyms zupelnie innym, calkowicie nie zwiazanym z wyuczonym zawodem.

Wazne tez inne pytanie - na ile trzeba liczyc miesiecznych dochodow w euro aby dalo sie z tego wyzyc dwom osobom na podstawowym poziomie, wliczajac w to oczywiscie wynajem mieszkania/apartamentu np dwu pokojowego.

W chwili obecnej jezyk portugalski jest dla nas calkowicie obcy, ale oczywiscie nie ma przeszkod by nie popracowac nad tym - czy juz poziom podstawowy znajomosci daje znacznie wieksze szanse na znalezienie zatrudnienia?

dziekuje juz teraz za wszelkie odpowiedzi na te pytania:) i wszelkie inne sugestie dot. mozliwosci zaczepienia sie na tej cudownej wyspie:)

pozdrawiam
    hrv
  • panowie i panie

setki albo i tysiace pytaly i pytaja o to samo re praca na Maderze.

idac wstecz na tym forum mozna znalezc latwo odpowiedz.

jest on od lat taka sama i niezmienna

Madeira jest do wydawania pieniedzy

przyklad jeszcze 3 lata temu bylo tu 5 tys ukraincow kazdy pracowal a robili wszystko co sie tylko dalo
    dzis zostalo ich 750 moze

powod brak pracy

i oni mowili plynnie po naszemu

zwyczajnie nie ma pracy a mieszka tu sie tylko aby pouzywac zycia i wydawac zarobione wczesniej pieniadze

pzdr\\\\ts
  • “The largest group are Brazilians, who represent 26% of the total foreign population in Portugal with valid residency permits, followed by Ukrainians, representing 12% and Cape Verdeans (11%).”

Around 40% of all people receiving Portuguese nationality are from African Portuguese-speaking countries “especially Cape Verde, Guinea Bissau and Angola,” with Brazilians representing 15%. wszyscy mowia po portugalsku i wezma kazda robote, nie zostawiajac miejsca dla nikogo

According to the OCDE document, “these communities have lived in Portugal for longer (and so are better able to meet the criteria for having lived legally in the country for six years) and also speak the Portuguese language, which is a requirement.”

The document shows that “despite that, the weight of the other groups, such as Moldovans (11%), Ukrainians (4%) and Indians (4%) is on the increase.”
    Gruzini tez pchaja sie oknami i drzwiami do portugalii, Rumunii/cyganie tez
  • Witam wszystkich,

Szukam pracy na Madeirze. Prosze o kontakt.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i zycze powodzenia w ukladaniu nowego zycia w tym pieknym miejscu..

D*
  • Witam,

Pracy na Maderze ? To chyba jakas pomylka, ale mimo wszystko powodzenia.

Pozdrawiam

Rob
  • Witam wszystkich Polaków z Madery.
    ChcielibyÅ›my otworzyć restauracją w Funchal.Jak szukać ciekawych ofert dotyczÄ…cych mieszkaÅ„,domów,i lokali do wynajecia/sprzedazy ?
    Dużo już wiem o recesji,o niechąci Portugalczyków do obcokrajowców bądÄ…cych ich niby konkurencja,ale wyspa tak nas zachwyciÅ‚a że Å›nimy o przeniesieniu sią na Maderą.Bądą wdziączny za podpowiedzi i sugestie
    pozdrawiam
  • powodzenia bo to wyzwanie wieksze niz wejscie na M. Everst w zimie

powtarzalem tu wielokrotnie ale jakos nikt w to nie wierzy i uparcie pyta

ta wyspa jest piekna ale do wydawania na niej pieniedzy

jej piekno sie konczy jezeli tu ktos chce dzis pracowac i to nie wazne czy na swoim czy u kogos.

jest tu w tej chwili nadmiar restauracji a od 1 kw wchodzi nowy podatek tz stary ale podnoszony do 22%

i przewidywana jest massowa ucieczka bankructwa z tego biznesu

so good luck my friend

ts
Sign In or Register to comment.